Raaka-aineet
Ohje
Kuka pystyy kertomaan mitä tänään tapahtui. Kakkuja olen vääntänyt tähän ikään vaikka kuinka ja tämä oli ensimmäinen kerta kun näin kävi.
kaikki oli ihan ok siihen asti kun otin kakun uunista ulos, ei mitää ulkonäöllistä vikaa, MUTTA kun kumosin kakun ja hetken päästä otin kuvun pois niin kuinka ollakkaan siitä puuttui pala;0( Ymmärrän kyllä jos kakku repeää ja jää vuokaan kiinni, vaan kun ei tässä käynnyt niin. Pyysin miestänikin katsomaan onko meillä uunitonttu joka ahmii meidän kakkua:o)) No kakku oli kuohkea ja hyvän makuinen ei siinä mitään. Ajattelipa vain laittaa tämän tänne ihmeteltäväksi. Aika hasu juttu
Poistan tämän kyllä ohjeista muutamanpäivän kuluttua,
Kakku on muuten Pålan pöytälaatikosta perunajauhokakku. Olen tehnyt tämän jo kolmatta kertaa ja aina on ollut kokonainen kun on tullut uunista.
Hyvä kuohkea kannattaa ehdottomasti kokeilla.;o))