|
|
||
Hae muita reseptejä
Samankaltaiset reseptit
Kumppanit
Kevyet vadelmamuffinit
- Katsottu: 3982
- Laske kalorit
- Lähetä kaverille!
- Kommentit (5)
-
Valmistusaika 30 min
- Tulosta resepti
Ohjeet
20 annosta
Sekoita ensin kaikki kuivat aineet keskenään. Seuraavaksi lisää maito ja munat. Sekoita taikina tasaiseksi. Lopuksi lisää jäiset vadelmat. Sekoita varovasti, etteivät vadelmat rikkoudu. Annostele vuokiin ja paista 200 asteessa 20 min.
Vinkki: jos haluat, että muffinit pitävät muotonsa, pistä 2 muffinivuokaa päällekkäin.
Vinkki! Lataa Kotikokki.net-haku omaan selaimeesi ja etsi Kotikokki-ruokaohjeita suoraan selaimen oman hakukentän kautta! Hae Kotikokki-pikahaku tältä sivulta.
Kommentit
Tuli ihanan näköiset ja makuiset muffinit. NAM
Tekijän kommentti
Oli ihan hyviä muffinit.Vadelmien tilalle pistin vadelmamarmelaadia pikkulusikallisen
Irkku-37 09.09.2007 klo 15:48
tein vielä makeutusaineesta. en tiedä johtuiko siitä mutta minulla tarttui vuokiin. Ajattelin seuraavalla kerralla vähän voidella vuokaa. Hyviä li vaikka miehelle ei kelvannu kun ei ollu rasvaa.
suvianne 08.11.2007 klo 19:28
Hyviä tuli, vaikka laitoin vehnäjauhoja puolet ja puolet erilaisia leseitä. =)
pinkangel 24.01.2008 klo 13:17
minä kun tein niin en tiedä mikä tuli mutta niistä tuli ihan pinkkejä ja ihan hirveen makusia tai no kyllä niitä pysty syömään mut en tiie mikä tuli??? ne oli ihan eri näkösiä ku noi sun tekemäy voisitko vastata tähän viestiin?
vilma-koira 27.04.2008 klo 13:10
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat kommentoida. Ole hyvä ja kirjaudu sisään.
Sulje ikkuna

Tekijä: