|
|
||
Hae muita reseptejä
Samankaltaiset reseptit
Kumppanit
Poro-mansikkasalaatti
Tällä reseptillä ei ole vielä kuvaa.
Kuka
tahansa, joka valmistaa ruokaa tämän
reseptin mukaan, voi ottaa valmiista
tuotoksesta kuvan ja ehdottaa sitä
käytettäväksi reseptin yhteydessä.
Viestin tekstikenttään: 57627
Viestin vastaanottaja:

- Katsottu: 204
- Laske kalorit
- Lähetä kaverille!
- Kommentit (3)
-
Valmistusaika 15 min
- Tulosta resepti
Raaka-aineet
Ohjeet
4 annosta
Huuhdo ja kuivaa salaatit. Halkaise kurkku pitkittäin (ja koverra siemenet halutessasi pois, vettymisen estämiseksi). Viipaloi kurkku, suikaloi poro ja puhdista mansikat. Revi salaatit vadille, asettele päälle kurkut, porosuikaleet ja lohkotut mansikat. Sekoita kastikkeen ainekset keskenään ja pirskottele salaatille juuri ennen tarjoamista. viimeistele paremesaanilastuilla.
Vinkki! Lataa Kotikokki.net-haku omaan selaimeesi ja etsi Kotikokki-ruokaohjeita suoraan selaimen oman hakukentän kautta! Hae Kotikokki-pikahaku tältä sivulta.
Kommentit
Maukkaalta kuulostaa. Menee kokeiluun:o) Mansikka antaa yleensä hyvän säväyksen salateissa. Kiitos ohjeesta
naija 14.04.2008 klo 13:56
Mukavan tuntuinen ohje, mutta tuota parmesaania vähän vieroksun poron kanssa, molemmat aika suolaisia. Kokeillaan ja kerron sitten.
Riitta-Mummo 14.04.2008 klo 14:04
Kuulostaapas ihanelle,tuota pittää tehä joku viikonloppu.
tarja2 14.04.2008 klo 14:55
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat kommentoida. Ole hyvä ja kirjaudu sisään.
Sulje ikkuna