|
|
||
Hae muita reseptejä
Samankaltaiset reseptit
Kumppanit
Mustaherukan lehtimehu
- Katsottu: 998
- Laske kalorit
- Lähetä kaverille!
- Kommentit (1)
-
Valmistusaika yli 3 tuntia
- Tulosta resepti
Ohjeet
1. Kaada kiehuva vesi lehtien päälle ja anna jäähtyä. 2. Lisää sitruunahappo ja jätä juoma huoneenlämpöön.3. Siivilöi seuraavana päivänä, lisää sokeri ja kiehauta.4. Pullota kuumana.5. Säilytä viileässä.
Vinkki! Lataa Kotikokki.net-haku omaan selaimeesi ja etsi Kotikokki-ruokaohjeita suoraan selaimen oman hakukentän kautta! Hae Kotikokki-pikahaku tältä sivulta.
Kommentit
Sain maistaa tätä nektariinia anopiltani aikoinaan, reseptiä en silloin muistanut/välittänyt kysyä. Anopin poistuttua Yläkerran keittiöön yritin kysellä reseptiä muualta onnistumatta. Kunnes kuuntelin radiosta Marttojen ohjelmaa - ja sieltä se tuli! Kerrassaan ihana ja hieno arominen juoma - voi juoda sellaisenaan pienistä laseista kuin likööriä, sekoittaa veteen tai kuohujuomaankin.
Tekijän kommentti
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat kommentoida. Ole hyvä ja kirjaudu sisään.
Sulje ikkuna