|
|
||
Hae muita reseptejä
Samankaltaiset reseptit
Kumppanit
Tulisielun pehmeämpi kebabkastike
- Katsottu: 1307
- Laske kalorit
- Lähetä kaverille!
- Kommentit (5)
-
Valmistusaika 30 min
- Tulosta resepti
Ohjeet
8 annosta
Soseuta tomaattimurskaa ja salsaa hieman sauvasekoittimella, jotta isoimmat palaset hajoavat. Kuullota pieneksi pilkottuja sipuleita ja chiliä öljyssä, kunnes ne pehmenevät. Lisää soseutettu tomaattimurska ja salsa kattilaan, sekoita hyvin ja pienennä levyä.
Keitä seosta tiiviimmäksi n. 15 minuuttia ja lisää suola, sokeri ja yrtit, sekä paloiteltu tuorejuusto. Sulattele tuorejuusto joukkoon ja tarkista maku.
Tarjoa kebabin, falafelien, kasvisruokien, grilliruokien tms lisukkeena.
Vinkki! Lataa Kotikokki.net-haku omaan selaimeesi ja etsi Kotikokki-ruokaohjeita suoraan selaimen oman hakukentän kautta! Hae Kotikokki-pikahaku tältä sivulta.
Kommentit
Otin ohjeen talteen, täytyy koettaa ehdottomasti..
Teya 03.01.2008 klo 15:09
täälläkin tykättäis :)
anne 03.01.2008 klo 16:03
Varmasti hyvää.. Pitänee kokeilla.
insanity_ 03.01.2008 klo 16:41
Mieki otin talteen täytyy testata viikonloppuna jos illanistujaiset toteutuu :)
mari76 03.01.2008 klo 20:24
Hei, tämä oli hyweaa :) Minulla ei ollut pekkaa joten laitoin tuorejuustoa (itetehtyä :) ) ja mikkusen mustapippuria ja pikkuloraus kikkomania. Luulen että tavoitin kuitenkin alkuperäisen kastikkeen.. Ainakin oli todella hyvää! Kiitos ohjeesta! tv Lynx
Lynx 05.04.2008 klo 13:14
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat kommentoida. Ole hyvä ja kirjaudu sisään.
Sulje ikkuna
