|
|
||
Hae muita reseptejä
Samankaltaiset reseptit
Kumppanit
Salaattisikuri
- Katsottu: 1166
- Laske kalorit
- Lähetä kaverille!
- Kommentit (3)
-
Valmistusaika 15 min
- Tulosta resepti
Ohjeet
4 annosta
1. Ruskista valkosipulin kynsipaloja ja chilin paloja runsaassa oliivioljyssa. Valitse tarkoitukseen iso, korkeareunainen ja kannellinen valurautapannu.
2. Lisaa salaattisikurin lehdet ja anna hautua kannen alla valilla sekoitellen kunnes ihanan pehmeita. Suolaa ja nautiskele.
P.S: Salaattisikurin maara tuntuu hurjalta ja nayttaa silta ettei se mahdu pannuun mutta se "sulaa" sinne yllattavan nopeasti. Talla tavoin voi valmistaa myos voikukan lehtia. Nam.
Vinkki! Lataa Kotikokki.net-haku omaan selaimeesi ja etsi Kotikokki-ruokaohjeita suoraan selaimen oman hakukentän kautta! Hae Kotikokki-pikahaku tältä sivulta.
Kommentit
Taalla Italiassa naita rikkaruohoja syodaan paljon ja ne onkin varsinainen terveyspommi elimistolle.
Tekijän kommentti
Kiitos masotolle ohjeesta. Varmaan rucolasalaatti käy myös?
Aura 31.03.2007 klo 15:43
Uskoisin etta se kay myos. Kypsyy vaan huomattavasti nopeammin:)
masotto 31.03.2007 klo 21:13
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat kommentoida. Ole hyvä ja kirjaudu sisään.
Sulje ikkuna